Sa.SesLisony TakipÇilerimiz  Kış  artık  Yüzünü  Göstermeye  Başladı  ve bunun İle  birLikte  Soğuk algınLıkLarı   kenDini Belli  etti .Bu günki  Yazımda  Siz DostLarımıza   ÖkSürüğe İyi Gelen  Bitki  ÇayLarını  SizLere  payLaşacağım ..

Genel oLarak  sıcak içecekler boğazı  yumuşattığı için özellikle kuru öksürüğe iyi geLir.Soğuk aLgınLığı nedeniyLe oLusan öksürük  içinse hem öksürüğünüzü  alacak  hem de  vücudunuzu  güçlendirmenize yardımcı olacak  nane çayı,zencefil  çayı ve adaçayı  içebiLirsiniz.Bu  çayLarın içerdiği vitamin ve minareLler, hastalık  nedeniyLe öksürüğün dışında  hapşırmaLarınızı ,ağrıLarınızı burun akıntısını hafifleterek hastalığın süresini  kısaltmaya yardımcı oLabiLir.

ZenCefiL Çayı:NezLe grip nedeniyLe yaşanan  öksürükLer için zencefiL çayı  kuLanabiLirsiniz.2 -3 Santimlik zencefiLi rendeLeyerek bir bardak sıcak suya atın 10 -15 dakika demLenmesini bekLeyin.YemekLerden Sonra  Günde 3 bardak  içebiLirsiniz.

Nane Çayı: Nane Limon Çayı soğuk algınLığı  tedavisinde ve öksürüğe karşı en etkiLi bitkisel çayLardan  bir tanesidir.Bu karışımın etkisini artırmak için naneyi eşit miktarda civanperçemi ve bir miktar baL ekLiyebiLirsiniz.

Ada Çayı: ToksinLerin daha hızLı atılamsını sağlayan  adaçayı aynı zamanda  kuru  öksürüğe karşı boğaz yumuşatmak için kulanılabilir.Eğer boğaz ağrınız var ise çayı demledikten sonrra  soğutun ve bir kaç damla limon ekleyerek gargara suyu olarak kulanabiLirsiniz.

BaL: HazırLamış oLduğunuz çayLarı  doğal tatlandırmak isterseniz vede öksürüğe karşı  çayLarda  tatlandırızı olarak bal kulanabilirsiniz.

 

www.seslisony.net ve www.seslipano.com  dostları  bu kışı azz  grip  oLarak  geçeirmeniz DileğiyLe sağlıcakLa kalınız ..

 

Twitter Haberler