Alınan bilgilere göre olay, gece saat 00.00 sıralarında Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi Soğanlı Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre içinde kimliği belirsiz kişilerin olduğu seyir halindeki jip, aralarında daha önceden husumet bulunan Mesut Çelik’in içinde yer aldığı 34 TK 5698 plakalı otomobili takibe aldı.

Kovalandığını fark eden Çelik, kaçmaya başladı. Uzun süre yaşanan kovalamacanın ardından Soğanlı Caddesi üzerinde Çelik’in kullandığı otomobil park halindeki başka bir araca çarparak durdu. O sırada olay ile ilgisi olmayan bir vatandaş, aracın çarpması sonucu yaralanırken, yaya olarak kaçan Çelik ile saldırganlar arasında karşılıklı çatışma çıktı. Çıkan çatışmada eşi Ebru Pektaş Çelik ile birlikte aile ziyaretinden dönen Mesut Çelik başından, Uğur Tokgöz adında bir kişi yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslar ile çevre hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınırken, başından üç kurşunla vurulan Mesut Çelik’in hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Çatışma sırasında bazı araçlara da kurşun isabet ettiği kaydedilirken, polis, çıkan silahlı çatışma ile ilgili bölgeyi güvenlik çemberi ile kuşatarak olay hakkında inceleme başlattı. Polis, başından ağır yaralanan Mesut Çelik’in yanında yer alan ve olaydan yara almadan kurtulan eşi Ebru Pektaş Çelik’i görgü tanığı ifadense başvurmak üzere karakola götürdü.

Twitter Haberler